Cesta k ideálnímu image feedu

Image marketing nás baví a dělá nám radost dělit se s vámi o inspiraci a praktické návody. Proto aby vaše nové kampaně přinášely požadovaný efekt, je důležité, aby produktové obrázky byly v perfektním stavu po obsahové i po technické stránce. Proto se odteď budeme společně věnovat i jejich auditu. Začínáme tím další velkou kapitolu a věříme, že vám přinese mnoho zkušeností a nových zákazníků. Vydejte se s námi na cestu k vašemu ideálnímu image feedu.

Proč auditu věnovat pozornost

Produktové obrázky jsou většinou to první, co zákazníky zaujme (hned po ceně ;)). Pomalé načítání, nízká kvalita, anebo chybějící obrázek je dokáží odradit. Některé srovnávače zakazují zobrazování vodoznaků, mají nastavený velikostní limit, anebo vyžadují specifický formát. Předností Feed Image Editoru je série nástrojů pro vyhledání těchto problémů a jejich opravu. V nasledujících týdnech budeme postupně zveřejňovat návody, které vám pomouhou si udělat pořádek ve vašich produktových obrázcích.

Jak udělat první krok

Jednoduše, s Feed Image Editorem. Najdete v něm mnoho užitečných funkcí, které vám na pár kliknutí pomohou odhalit problémové obrázky.

 

Nezanedbejte audit a udělejte si ho ještě před spuštěním kampaně.

 

Energie, kterou do něho na začátku investujete vám ušetří spoustu času a starostí v budoucnosti. V prvním článku si povíme, jak vyřešit jeden z nejzávažnějších problémů – chybějící obrázky ve vašem feedu. Naučíme vás, jak tyto produkty odhalit, jak je dočasně skrýt a kde za chybějící obrázky hledat náhradu. Máte se na co těšit.

Stáhnout infografiku v .pdf pro tisk

Kompletní seznam článků:

#1 Chybějící obrázky (28.1.) 

#2 Chyba 403/404/500 (4.2.) 

#3 Nepodporovaný formát (11.2.) 

#4 Nepovolené znaky v URL adrese (18.2.) 

#5 Rozměry obrázku (25.2.) 

#6 Datová velikost obrázku (3.3.) 

#7 Identické obrázky (10.3.)

#8 Průhledné pozadí (17.3.)

#9 Vodoznaky (24.3.)

#10 Pozice, zarovnání a velikost produktu na obrázku (31.3.)

#11 Kvalita obrázků (7.4.)

#12 Další drobné chyby (14.4.)

 

Další články

Veletrhy jsou místem, kde můžou firmy nabrat inspiraci a podívat se, co nabízí ostatní. Proto jsme se i my ve Feed Image Editoru vydali za hranice do sousedního Německa na E-commerce Expo Berlín . Podívejte se na náš fotoreport nejen z Berlína, ale i ze samotného veletrhu.
Ukázat, co všechno Feed Image Editor dovede a to rovnou před 20 lidmi zaráz? To byla výzva, kterou před nás položil pan Mergado se svým Meragdo Festem. Inu, sbalili jsme zimní samolepky do ranečku a vydali se na zkušenou.
Na Facebooku je na celém světě 1.49 miliardy aktivních uživatelů denně. V České republice jich na začátku loňského roku bylo přes 5.2 milionů a jejich počet stále roste. Tato sociální síť nabízí velmi zajímavé možnosti pro reklamu a pozornost by jí měl věnovat každý e-shop. Jak s inzercí na Facebooku začít?
Dynamické prvky v šablonách zaručí, že vaše reklamy budou vždy aktuální. Používat můžete elementy s cenou, kategorií, doručením apod. Tuto funkci jsme ještě vylepšili a nově je můžete vkládat přímo do textového řetězce. Podívejte se, jak nastavíte reklamu, která bude připomínat, kdo má zítra svátek.