Cesta k ideálnímu image feedu #3: Nepodporovaný formát

Na cestě k úspěšnému zobrazování všech vašich produktových obrázků zůstává ještě jeden krok. A to zkontrolovat, jestli jsou soubory, na které URL adresa v detailech produktu odkazuje, standardní obrázkové formáty. V nasledujícím návodu si ukážeme, jak na to.

V předcházejících dvou článcích jsme si vysvětlili, jak odhalit produkty, u kterých chybí obrázky a jak vypátrat technické problémy, kvůli kterým se nezobrazovaly. Dnes se společně zaměříme na to, jak najít produkty, u kterých jsou nahrané soubory, jenž nejsou ani v jednom ze standardně podporovaných grafických formátů.

Využijte filtry v sekci Produkty

Podobně jako v předcházejících dvou návodech využijeme filtry v sekci Produkty. V poli Skupina vybereme Produkty s chybou a potvrdíme tlačítkem Filtrovat. Po vyfiltrování vám doporučujeme URL adresy u těchto produktů upravit tak, aby odkazovaly na soubory ve standardních obrázkových formátech. Původní soubory odstraňte z vašeho serveru.

Formáty nepodporované srovnávači zboží a reklamními systémy

Kritéria na produktové obrázky se u každého reklamního systému a zbožáku liší. Pro lepší orientaci si přečtěte doporučené články na konci stránky. Dozvíte se v nich všechny praktické informace.

Pokud jste už zvládli úpravy z prvních dvou článků této série, ušli jste kus ideální cesty, jak zajistit, aby se vám obrázky správně zobrazovaly. To je ovšem jen začátek. Pokračujte ve čtení následujících článků – zaměříme se na to, jak obrázky dovedete do dokonalosti po technické i obsahové stránce.

Další články

Víte, co by měly a naopak neměly obsahovat fotografie na Heurece a jak vám s nimi pomůže Feed Image Editor?
Cenové porovnávače mívají speciální požadavky na produktové fotografie. Víte, jaká je jejich správná podoba pro inzerci za Zboží.cz? Podívejte se na souhrn požadavků.
Každá reklamní platforma má svá pravidla pro produktové fotografie. To co je povoleno v jedné, může být zakázáno v další. Víte, v jaké podobě můžete obrázky posílat na Google Nákupy? Nachystali jsme pro vás souhrn požadavků.
Využíváte inzerci na Glami? Stejně, jako na jiných cenových porovnávačích, i tady je potřebné dodržovat pravidla pro produktové fotografie. Proto jsme pro vás připravili požadavků. Podívejte se na něj.