Jste zde

Nastavte si hierarchické pořadí šablon ve Feed Image Editoru

Vytvářet různé šablony, kombinovat je a aplikovat na tisíce obrázků je velkou výhodou aplikace Feed Image Editor. Nastavte jim pořadí, v jakém se mají aplikovat. V produktových výběrech dokážete najednou odstranit pozadí, přidat grafické prvky nebo vylepšit rozlišení fotkám, které to potřebují.

Tvorbě první šablony jsme se věnovali v článku Jednoduchá úprava obrázků: vytvořte si šablony ve Feed Image Editoru. Nyní je na řadě hierarchické seřazení podle toho, jak se mají projevit v produktových výběrech, které připravujete k inzerci.

JAK NASTAVIT POŘADÍ ŠABLON

Podíváme se na dva případy aplikování více šablon.

  1. Pokud máte vytvořený větší počet šablon, aplikují se na produktový výběr postupně podle číselného pořadí. Nejstarší se automaticky dostane na poslední místo, nově vytvořená nejvýše. Jejich posloupnost ručně změníte potáhnutím myši za pořadové číslo šablony směrem nahoru nebo dolů.

👉 Praktické doporučení:
Nejideálnější je, když si šablony uspořádáte podle počtu produktů ve výběru, na který jsou aplikovány. Od nejnižšího po nejvyšší číslo.

  1. Na každý produkt (produktový obrázek) se aplikuje pouze jedna šablona.
    Podívejte se na názorný příklad:
  • Na prvním místě vytvoříte šablonu pro produktový výběr Novinky (produktový výběr s menším produktovým výběrem),
  • přidáte na ně štítek s nápisem novinka,
  • na druhém místě máte šablonu s logem e-shopu nebo rámečkem aplikovanou na výběr Všechny produkty (produktový výběr s větším počtem produktů),
  • v produktech, které jsou novinky, bude pouze štítek (bez loga eshopu/rámečku).


👉  Praktické doporučení:
Pokud chcete v obrázcích použít štítek ale také logo nebo rámeček, nejprve vytvořte šablonu, která se aplikuje na větší výběr produktů. Potom jedním kliknutím vytvořte její kopii. Kopii dejte v hierarchii šablon na vyšší místo a aplikujte na ni menší produktový výběr (v našem případě Novinky). Následně přidejte do šablony štítek. Takto do obrázků dostanete štítek a také logo nebo rámeček.
 


Seřazení šablon určuje, jak se funkce či grafické prvky na produktových výběrech projeví. Proto je jejich hierarchické uspořádání důležité. Při jakýchkoliv dotazech na práci v aplikaci Feed Image Editor nás neváhejte kontaktovat. Jsme vám k dispozici na klientské podpoře nebo si domluvte 30-minutovou konzultaci s product ownerem Markem Daňkem.

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží k testování, zda jste či nejste lidským návštěvníkem, a k zabránění automatickému odesílání spamu.