Den matek na vašem e-shopu 

Upravujete vaše reklamy podle ročního období, Vánoc a Velikonoc? Zkoušeli jste využít i významné dny a menší svátky? Podívejte se, jak využít Feed Image Editor třeba pro reklamu na Den matek. 

Den matek je 12. května, a proto je  nejvyšší čas dát vašim zákazníkům vědět, že dárek můžou koupit u vás. Dobrá reklama může inspirovat i toho, kdo k tomuto svátku obvykle dárky nedává. 

Vytvoření reklamy na Den matek

Výběr produktů v Mergadu 

V Mergadu vytvořte výběr produktů, které chcete do reklamy umístit. Vyberte například novinky, produkty skladem nebo jinou skupinu produktů, které jsou pro tuto akci vhodné. 

Vytvoření šablony ve Feed Image Editoru

Ve Feed Image Editoru vytvořte novou šablonu, pro kterou zvolíte výběr produktů. Nastavte výsledný formát, přidejte grafické prvky. Až budete s výsledkem spokojeni, šablonu uložte, přegenerujte feed v Mergadu a nahrajte ho do reklamní platformy.

Ukázka šablony pro Den matek

Pro naši ukázku jsme vytvořili jsme speciální slevu -20 % při zadání kódu na e-shopu a reklamu nastavili pro všechny produkty. 

Karta Produkty

Výběr produktů pro novou šablonu

Karta Formát

Produktové fotografie jsme přizpůsobili výslednému formátu reklamy. Upravili jsme i šířku přesahu na -200 pixelů. Díky této úpravě nám kolem obrázku vznikne prostor pro další grafické prvky.

Úprava výsledného formátu produktové reklamy

Karta Vrstvy

Šablona s grafickými prvky pro reklamu na den matek

Pokud vytváříte šablonu pro všechny produkty a chcete, aby se aplikovala na opravdu všechny, je nezbytné ji v seznamu šablon přesunout na první místo. 1. šablona má nejvyšší prioritu. 

Pořadí šablon ve Feed Image Editoru

Podívejte se, jak ve vaší reklamě můžete využívat dynamické prvky nebo vložit logo e-shopu

Jestli si nejste s prací v aplikaci úplně jistí, přihlaste se na školení Jak na image marketing pomocí Feed Image Editoru
 

Další články

Využíváte-li dynamický remarketing na Facebooku, nejspíš už jste zaznamenali zprávu o nutnosti změny kódu pro Facebook . Od 15. února přestane fungovat pixel pro měření konverzí a Facebook začne podporovat pouze jeden měřící kód pro všechny události a staré kódy bude potřeba vyměnit za jeden nový - Facebook pixel.
K čemu nám obrázky v inzerci jsou? Na jakých inzertních kanálech se s nimi vyplatí pracovat? A jak k jejich úpravám využít Feed Image Editor? I o tom byl webinář na téma image marketing. Záznam z něj si můžete prohlédnout i tady na blogu.
Nastavovat kampaně pro všechny položky e-shopu naráz nemusí být vždy to pravé. Na Facebooku můžete své zboží rozdělit v produktovém katalogu do nejrůznějších setů.
Máme pro vás další ze série článků, které vám pomůžou s nastavením reklamy na Facebooku. V předchozích článcích jsme se podívali na návody, jak nastavit pixel pro měření na e-shopu a vytvoření základního katalogu produktů. Teď je na řadě roztřízení produktů v katalogu podle vlastností.