Vytvořte reklamu s dynamickými prvky

Dynamické prvky v šablonách zaručí, že vaše reklamy budou vždy aktuální. Používat můžete elementy s cenou, kategorií, doručením apod. Tuto funkci jsme ještě vylepšili a nově je můžete vkládat přímo do textového řetězce. Podívejte se, jak nastavíte reklamu, která bude připomínat, kdo má zítra svátek.

Dynamické prvky v reklamě

Dynamické prvky jsou takové, které mění svoji hodnotu v závislosti na změnách ve vašem feedu. Když provedete drobnou úpravu v XML, projeví se automaticky a nemusíte ji zadávat ručně. Do šablony je můžete vložit samostatně nebo jako součást textu

Vytvoření šablony se svátkem

 • V Mergadu vytvoříte výběr produktů, na který chcete šablonu aplikovat. 
  • Pro náš příklad jsme zvolili produkty skladem, aby byly u zákazníka co nejdříve. 
 • V aplikaci Feed Image Editor vyberte Novou šablonu. 
 • Zvolte daný výběr produktů, výslednou velikost a další. 
  • My jsme vytvořili reklamu 1080x1080 px pro Facebook a pracujeme s přesahem.
Ukázka nastavení výsledného formátu

Ukázka nastavení výsledného formátu​

 • Jakmile máte nastaveno, vyberte novou vrstvu a v ní možnost Text s elementy. V něm můžete kombinovat prostý text s dynamicky se měnícími hodnotami. Při výběru vám bude pomáhat našeptávač.
  • Zadejte %BFE_D_NAMEDAY_TODAY_CZ%, pro dnešní svátek nebo %BFE_D_NAMEDAY_TOMORROW_CZ%, pro zítřejší a doplňte libovolný text.
Ukázka editace nové vrstvy s dynamickým prvkem a textem

Ukázka editace nové vrstvy s dynamickým prvkem a textem

 • Vznikla šablona s textem Zítra má svátek Ivan. Jméno se bude každý den měnit
 • Je třeba ještě vybrat font. V tomto kroku si dejte pozor na to, abyste vybrali takový, který podporuje i české znaky, na výběr máte i z fontů, které je nepodporují.
 • Reklamu vždy zkontrolujte v náhledu, než ji spustíte.
Ukázka šablony s dynamickým prvkem a textem

Ukázka šablony s dynamickým prvkem a textem

Díky spojení aplikací Feed Image Editor a Bidding Fox Elements získáte originální reklamu, která vaše zákazníky zaujme. Vyzkoušejte obě aplikace zdarma a uvidíte, jak vám zjednoduší práci.

Další články

Využíváte-li dynamický remarketing na Facebooku, nejspíš už jste zaznamenali zprávu o nutnosti změny kódu pro Facebook . Od 15. února přestane fungovat pixel pro měření konverzí a Facebook začne podporovat pouze jeden měřící kód pro všechny události a staré kódy bude potřeba vyměnit za jeden nový - Facebook pixel.
K čemu nám obrázky v inzerci jsou? Na jakých inzertních kanálech se s nimi vyplatí pracovat? A jak k jejich úpravám využít Feed Image Editor? I o tom byl webinář na téma image marketing. Záznam z něj si můžete prohlédnout i tady na blogu.
Nastavovat kampaně pro všechny položky e-shopu naráz nemusí být vždy to pravé. Na Facebooku můžete své zboží rozdělit v produktovém katalogu do nejrůznějších setů.
Máme pro vás další ze série článků, které vám pomůžou s nastavením reklamy na Facebooku. V předchozích článcích jsme se podívali na návody, jak nastavit pixel pro měření na e-shopu a vytvoření základního katalogu produktů. Teď je na řadě roztřízení produktů v katalogu podle vlastností.