Jste zde

AI a strojové učení pomáhají s pokročilými funkcemi ve Feed Image Editoru

Téma umělé inteligence (AI) a strojového učení se v dnešních dnech skloňuje všude kolem nás. Rádi bychom vám ukázali čtyři funkce v aplikaci, u kterých strojového učení využíváme. Za jejich vydáním se skrývá mnoho práce a času, ale vy je dokážete použít na jedno kliknutí. Které funkce to tedy jsou?


Zvýšení rozlišení

Malé rozměry u obrázků mohou způsobit, že se produkt nedostane do inzerce na srovnávačích zboží. Srovnávače mají požadavky na kvalitní obrázky s určitými minimálními rozměry v pixelech a pokud je nesplňují, může to pro vás problematické. Když je zvětšíte v nějakém grafickém editoru, ztratí se kvalita a budou rozpixelované.


Věděli jste…?

Vylepšení rozlišení na základě strojového učení, které naleznete ve Feed Image Editoru, zvětší rozměry i kvalitu obrázků. Funguje to hromadně a pouze u těch, kde je vylepšení opravdu nutné.

Odstranění pozadí

Jednou ze standardních požadavků srovnávačů je bílé pozadí bez rušivých elementů. Mnoho produktů je na obrázcích vyfoceno v kontextu prostředí. Příkladem může být nábytek ukázaný přímo v místnosti. Takové obrázky jsou atraktivní, ale na srovnávačích zboží byste je měli použít maximálně jako alternativní obrázky. Hlavní obrázek produktu musí mít na většině zbožáků právě bílé pozadí.


Odstranit pozadí u jednoho obrázku dokážete ručně. V případě, že jsou jich stovky nebo tisíce, je to neuvěřitelně časově náročné. Ale ani nástroje pro hromadné úpravy pozadí vždy neodstraní zcela dokonale. Produktové obrázky jsou totiž velmi pestré, mají komplikované tvary, nejasné hrany objektu, popřípadě v sobě mají díry. Všechny tyto faktory se ve Feed Image Editoru snažíme zohledňovat a vylepšovat odstraňování pozadí na míru pro obrázky v kontextu e-commerce.

Věděli jste…?

Pojmy strojové učení a umělá inteligence bývají často zaměňovány, nebo nesprávně používány. Strojové učení je podoblast AI založená na zpracování velkého množství dat a hledání různých závislostí, díky kterým se stroj učí (trénuje) dosáhnout stanoveného cíle. Nespornou výhodou strojového učení je jeho využití pro řešení náročných úkolů. Dosahuje vysokou přesnost, která často převyšuje schopnosti lidí.

Detekce špatné kvality obrázků

I technicky kvalitní obrázky, které splňují požadavky srovnávačů a dostanou se do inzerce, nemusí vypadat kvalitně po obsahové stránce. Mnoho faktorů, jako například nízký kontrast mezi barvou pozadí a barvou produktu, rozpixelovanost, rozmazanost a podobně, už srovnávače nijak nekontrolují.


Feed Image Editor pomáhá odhalit širokou škálu těchto problémů a navrhne vám, jak je opravit.

Detekce vodoznaků

Vodoznaky jsou jedním z nejčastějších faktorů, proč nejsou produktové obrázky vpuštěny do inzerce. Vodoznaky mají v obrázcích ochrannou funkci a v této podobě je e-shopy často dostávají už přímo od dodavatelů. Ale srovnávače zboží je nepodporují.


Feed Image Editor vám vodoznaky pomáhá detekovat bez ohledu na to, jak jsou velké, kde jsou v obrázku umístěny, případně zda jsou mimo produkt nebo ho překrývají.

OTESTUJTE SI ZDARMA TYTO FUNKCE

Přesvědčte se sami, jak využijete čtyři zmíněné funkce v prostředí aplikace Feed Image Editor. Na 30 dní ho máte zdarma.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat e-mailem, nebo si domluvte online schůzku s product ownerem Markem Daňkem.

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží k testování, zda jste či nejste lidským návštěvníkem, a k zabránění automatickému odesílání spamu.