Jste zde

Shoptet: Přidejte slevové štítky do produktových obrázků

Objevte jednoduchou cestu, jak v produktových obrázcích komunikovat slevu, když je váš e-shop postavený přes Shoptet

ukazka_Shoptet_stitek_sleva

Výsledek práce se slevovými štítky.

Shoptet nabízí komplexní řešení pro vytvoření a správu vašeho e-shopu. Na to, abyste si svůj online obchod založili, nepotřebujete programátorské znalosti. Kromě technické stránky je velmi důležitou součástí obsah, kterým váš e-shop naplníte. V rámci produktových dat jsou podstatné produktové obrázky a možnosti jejich úprav pro inzerci na různé reklamní systémy. S těmi vám hromadně a automaticky pomůže naše aplikace Feed Image Editor. Jednou z těchto jednoduchých úprav je přidání slevy přímo do obrázků. Jak? Postup najdete níže.

Shoptet_graf

Jak celej proces funguje. 

Nastavte si feed pro produktové obrázky na Shoptetu 

Předtím, jak se s námi pustíte do produktových obrázků, je potřeba znát nástroj na správu feedu, konkrétně MERGADO, pod kterým Feed Image Editor běží. Seznamte se s ním přes jeho stránky, nebo si rovnou dohodněte online konzultaci zdarma. Pokud už naše aplikace znáte, pusťte se do návodu.

  • V MERGADU si jako výstupní feed zvolte Shoptet dodavatelský. Podstatným krokem je validace feedu pro Shoptet v nastavení automatického importu. Ještě před importem si můžete feed validovat přes tento odkaz.
shoptet_vystupneho_feedu

Ve čtvrtém kroku si zvolte výstupní feed.

validace_feedu
Nezapomente na validaci feedu.

  • V administraci Shoptetu, před samotným začátkem importu, musíte povolit automatický import a to v přehledu automatických importů. 
automaticke_impory

Zapněte import.

  • Při nastavování automatického importu nezapomeňte zaškrtnout obrázky v položkách úplného importu. Zajistí, že se data z výstupního feedu z MERGADA pravidelně ve vámi zvoleném intervalu aktualizují do Shoptetu.
polozky_v_importu_obrazky

Zaškrtněte obrázky v položkách úplného importu.

  • Úplný import probíhá jednou denně. V záložce Rozvrh si vyberte čas úplného importu od 00:00 do 07:00. To je důležité pro automatickou synchronizaci obrázků. V základním nastavení je toto nastavení vypnuté, to znamená, že se obrázky nesynchronizují. 
detail_automatickeho_importu_rozvrh

Nastavte si automatickou synchronizaci.

Úprava obrázků pro Shoptet pomocí Feed Image Editor

Takto připravené a zesynchronizované produktové obrázky hravě upravíte přes Feed Image Editor. Vytvořte si v Mergadu produktový výběr z vašeho sortimentu, u kterého chcete slevu inzerovat. Následně použijte šablony a zvolte potřebný výstupní formát, který požadují reklamní systémy, na kterých chcete dále inzerovat. Kromě přidání slev do obrázků můžete v aplikaci řešit i další úpravy jako odstranění nevhodného pozadí produktových obrázků, přidání loga vaší firmy nebo jiné grafické prvky. 

 

sablony_se_stitkem_sleva

Grafické šablony s použitím štítků informují o slevě.

👉 TIP

  • Při práci s grafikou myslete na to, že obrázky ze Shoptetu poputují na různé reklamní systémy. Ne všechny z nich grafické prvky podporují. Vaše inzerce tak může být zablokovaná.
  • Vypočítejte si slevu na produkt automaticky. Zkuste aplikaci Pricing Fox.

 

banner_feed_image_editor

Přehled hlavních a vedlejších funkcí Feed Image Editoru najdete na stránce Jak to funguje. Pro ty, kteří s naší aplikaci začínají, máme dobrou zprávu. Na prvních 30 dní je úplně zdarma. Na závěr ještě dodáváme, že automatické procesy, které vám nabízí Shoptet, Mergado a Feed Image Editor, vám ušetří mnoho času, peněz a investované energie. Procesy v e-shopu tak zefektivníte a inzerce bude pro vás hračka. 

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží k testování, zda jste či nejste lidským návštěvníkem, a k zabránění automatickému odesílání spamu.