Připravte se na povánoční výprodeje

Období před Vánocemi bývá na prodej tak náročné, že e-shopy mezi svátky zboží vůbec neodesílají a mají “zavřeno”. Zájem zákazníků ale neopadá. V roce 2017 proběhlo mezi svátky na Zboží.cz 86 % konverzí prvního prosincového týdne. Využijte poptávku a nabídněte to nejlepší. 

Jak na výprodejovou reklamu

 • Promyslete si, co chcete do výprodeje zařadit
 • Vytvořte výběry v Mergadu
 • Zapněte Feed Image Editor.
 • Přidejte novou šablonu.
 • Zvolte, na které produkty ji chcete aplikovat.
 • Upravte fotku podle potřeby. Zvolte velikost výsledné reklamy - 1.200 x 628, 1.080 x 1.080 nebo svoji vlastní. Produktovou fotku zvětšete, zmenšete, otočte apod.

⚙️ Pro Facebookovou reklamu s jednou fotkou použijte rozměr 1200 x 628 px, pro carousel (několik produktů ve čtvercích vedle sebe) rozměr 1080 x 1080.

 • V dalším kroku můžete vybírat z nabízených grafických a textových prvků. Je na vás, jakou zvolíte barvu, obrázky, emoji, rámečky apod. 

💡 Využijte dynamické prvky (např. cena produktu), aby byla reklama neustále aktuální. Jak fungují a jak je nastavíte si přečtěte v článku

 • Jak budete mít šablonu hotovou, pojmenujte ji.

💡 Pokud máte větší množství šablon, doporučujeme připsat k nim jejich rozměry (Výprodej 1.200 x 628).

 • Podívejte se na náhled, ve kterém zkontrolujete, jestli je šablona v pořádku. Jsou všechny prvky na svém místě, nikde se nic nepřekrývá, apod.?
 • Výstupní feed z Mergada nahrajte do platformy, kde chcete inzerovat. 
 • Spusťte reklamu.

Využíváte povánočního zájmu zákazníků nebo čekáte na lednové výprodeje? Napište nám vaše zkušenosti do komentáře.
 

Další články

Veletrhy jsou místem, kde můžou firmy nabrat inspiraci a podívat se, co nabízí ostatní. Proto jsme se i my ve Feed Image Editoru vydali za hranice do sousedního Německa na E-commerce Expo Berlín . Podívejte se na náš fotoreport nejen z Berlína, ale i ze samotného veletrhu.
Ukázat, co všechno Feed Image Editor dovede a to rovnou před 20 lidmi zaráz? To byla výzva, kterou před nás položil pan Mergado se svým Meragdo Festem. Inu, sbalili jsme zimní samolepky do ranečku a vydali se na zkušenou.
Na Facebooku je na celém světě 1.49 miliardy aktivních uživatelů denně. V České republice jich na začátku loňského roku bylo přes 5.2 milionů a jejich počet stále roste. Tato sociální síť nabízí velmi zajímavé možnosti pro reklamu a pozornost by jí měl věnovat každý e-shop. Jak s inzercí na Facebooku začít?
Dynamické prvky v šablonách zaručí, že vaše reklamy budou vždy aktuální. Používat můžete elementy s cenou, kategorií, doručením apod. Tuto funkci jsme ještě vylepšili a nově je můžete vkládat přímo do textového řetězce. Podívejte se, jak nastavíte reklamu, která bude připomínat, kdo má zítra svátek.