Jste zde

Viva Magenta: Barva roku 2023

Trendy inzerce s barvou roku od Pantone Color Institute.

Zvažujete, jak ještě vylepšit obrázkové kampaně e-shopu? Co na to jít módní barvou? A ne tak nějakou – použijte barvu roku 2023, kterou pravidelně vyhlašuje Pantone Color Institute. Vaše produktové obrázky tak budou vypadat podle nejnovějších trendů. V tomto článku také najdete praktické návrhy, jak ji pro své obrázkové kampaně využít.

 

pantone_color_institute

Jak vypadá Viva Magenta?

Co je Pantone Color Institute?

Pantone Color Institute poskytuje poradenství v oblasti identity značky a barev produktů, ale i v předpovědi trendů (Pantone Color of the Year, módní přehlídky..), psychologii barev a další.
Společnost je tvůrcem barevných palet pro značky jako Orange, Lacoste, Airbnb či Barbie. Barva podle nich ovlivňuje rozhodnutí o koupi výrobku až z 85 %. Od roku 2000 pořádají dvakrát ročně dvoudenní debatu, kde se setkávají představitelé skupin pro standardy barev z různých zemí. Tímto způsobem vznikla také barva Viva Magenta.

Pusťte si video s představením barvy Viva Magenta:

 

vimeo_video_viva_magenta

Pantone Color Of The Year 2023 Announcement

 

Podle členů Pantone Color Institute barva hýří čistou radostí a sebevyjádřením bez zábran. Zajímavostí je, že její původ naleznete v broukovi známém jako karmín, karmazin.

 

brouk_viva_magenta

Brouk karmín.

"Značka, která používá Viva Magenta, vyjadřuje, že je nebojácná, poutavá a že se na svět dívá netradičně, aby přinesla nová řešení." @pantone

 

Šablony v barvě Viva Magenta

Ať už chcete vytvořit rám šablony, přidat tlačítko nebo text do vaší kreativy v barvě roku, práci vám usnadní HEX kód. Ten je #BB2649.

hex_kod_viva_magenta

Při výběru barvy použijte HEX kód Viva Magenta.

👉 Takto jsme si s Viva Magenta v šablonách pohráli my:

sablony_viva_magenta


sablony_viva_magenta


S tím, že barvy mají vliv na prodej produktů, souhlasíme. Laďte je v souladu se svou značkou, nebo tvořte kreativy, kterých si díky vizuálu všimne každý. Ve Feed Image Editoru máme školení zaměřené na tvorbu grafických šablon. Přihlaste se na něj ještě dnes, ať stihnete nejbližší termín.

 

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží k testování, zda jste či nejste lidským návštěvníkem, a k zabránění automatickému odesílání spamu.