Jste zde

Jak na vlastní obrázky ve Feed Image Editoru

Úprava obrázků ve Feed Image Editoru probíhá kromě změny velikosti hlavně skrze přidávání nových grafických prvků - barevných pruhů s popisem slevy, rámečků a podobně. I s takto jednoduchými geometrickými tvary se ale dají dělat úplná kouzla

Skládáním tvarů nebo přidáváním textových znaků docílíte zajímavějších obrázků - a vaší fantazii se v tomto meze nekladou. 

Postup je jednoduchý - založíte si novou šablonu, zvolíte výběr, ke kterému chcete obrázek přidat a určíte výslednou velikost celého obrázku. A potom už se dáte do tvoření. Pomocí tlačítka Přidat tvar vyberete, co do obrázku vložíte. Zvolenému tvaru potom určíte velikost, barvu nebo okraj a můžete také přidat text. 

Právě s textem, ze kterého nakonec vznikne obrázek, si můžete ve Feed Image Editoru pohrát. Jak na to? Textové značky, které zkopírujete třeba z tohoto serveru, vložíte do kolonky Text u některého z obrazců. Pokud chcete zachovat symbol na barevném pozadí trojúhelníku nebo čtverce, stačí text patřičně zvětšit či zmenšit, a máte hotovo. V případě, že chcete mít v obrázku jen samotný textový symbol bez barevného pozadí, můžete pozadí odebrat potažením za táhlo na barevné škále. 

Podobně hravá může být i práce s bílými tvary, které můžete v kombinaci s bílým pozadím obrázku využít k úpravě připravených tvarů a vytvořit tak třeba vlnkovatý či ozubený okraj. 

Pokud vám postup vytváření není jasný, mrkněte na video, ve kterém jsme tvořili vánoční stromeček!

Že už vás teď napadají věci, které by se daly ze znaků a ornamentů vytvořit? Pusťte se do toho! Pan Mergado totiž vyhlásil zápolení o nejpromakanější obrázek vytvořený skrze Feed Image Editor - a výherce tohoto klání získá nefalšovanou láhev kapitána Mergada. Tak to za to stojí, ne? Více informací o zápolení najdete na fóru