Jste zde

Michal Janík: Jak vám s produktovými obrázky pomůže Clicking Goat?

Icecat je největší otevřený katalog produktových dat, který je napojený do aplikace Clicking Goat.

S chybějícímí produktovými obrázky bojuje mnoho e-shopařů. Na jejich doplnění ve feedu využijete aplikaci Clicking Goat, která nabízí napojení na jednoho z největších katalogů produktových dat – Icecat. O tom, jak se k napojení dostanete, jsme se pobavili s jednatelem společnosti ProfitakMichalem Janíkem.

napojeni_icet_clicking_goat


Co je Clicking Goat?

Clicking Goat je aplikace Mergado Store, která do projektu v Mergado Editoru umí zapsat data z externích zdrojů. Z Skliku, GPT či Icecat.

Co je Icecat?

Icecat je katalog produktových dat. Najdete ho na stránce Icecat.biz. Když říkám produktových dat, myslím tím produktové karty, které obsahují názvy zboží, kategorie, výrobce, obrázky, popisy a další informace.

produktovy_katalog_ice_cat_clicking_goat


Jak Clicking Goat využít s Feed Image Editorem? 

Nejdříve vysvětlím, jak se používá Icecat a Clicking Goat. Jak už jsem říkal, Clicking Goat je aplikace, která umí do projektu v Mergado Editoru zapsat data z Icecat. Nejprve je tedy nutno na projektu aplikaci zapnout. K tomu budete potřebovat účet v Icecat. Ten je zdarma. Nemá přístup úplně ke všem datům, ale bezplatná verze je dostačující. V Clicking Goat na stránce Datové zdroje si aktivujte Icecat a vložte vaše uživatelské jméno. 

Pak si vytvořte na stránce Elementy nový element. Do něj zapište hodnotu z Icecat - element Image. To je hlavní produktový obrázek. Mohli byste zapsat i doplňkové (alternativní) obrázky. Nemusíte tímto přepsat všechny hodnoty v Mergado Editoru. Můžete si například vytvořit výběr na položky, které v projektu nemají hodnotu hlavního obrázku vyplněnou. A z Icecat zkusit importovat nový obrázek pouze pro tyto položky.

element_icecat_clickinggoat_mergado


A výsledek? Automatizovaně doplníte obrázky k položkám zboží, kde chyběly. Obvykle to nepokryje všechny položky zboží. Záleží totiž na tom, zda je daný produkt v databázi Icecat uveden. Také záleží, zda máte v projektu uveden EAN. Podle něj se v Icecat vyhledává. Například podle názvu to nejde. Pokrytí sortimentu pak záleží na sortimentní skupině. Například v segmentu drobných elektrospotřebičů se mi dařilo importovat data k cca 25–30 % položek.

Naproti tomu u ručně pletených čepic někým doma předpokládám pokrytí nulové. Je otázka, zda takové pokrytí uživateli pomůže. Podle mne to být užitečné může. U větších e-shopů může jít o tisíce položek zboží, pro které může Icecat dodat doplňková data. A obrázky byly často rozumně použitelné. Rozhodně lepší než nic. A rozhodně lepší obrázky získat takto automatizovaně hromadně, než to řešit nějak ručně.

A tím se konečně dostávám k využítí Icecatu pro Feed Image Editor. Proces, který jsem popsal, dostane produktové obrázky do projektu v Mergado Editoru. A pak už můžeš pracovat obvyklým způsobem.

TIP

O aplikaci Clicking Goat a napojení na IceCat sa více dočtete na Mergado Fóru

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží k testování, zda jste či nejste lidským návštěvníkem, a k zabránění automatickému odesílání spamu.