Jste zde

Jednoduchá úprava obrázků: vytvořte si šablony ve Feed Image Editoru

Feed Image Editor upravuje produktové obrázky hromadně a automaticky. Ať už potřebujete odstranit pozadí fotek zboží, zlepšit jejich kvalitu nebo přidat různé grafické prvky, princip je stejný. Musíte vytvořit šablonu a aplikovat ji na výběr v MERGADU. Máme pro vás jednoduchý návod, jak tyto šablony nastavit a dále s nimi pracovat. Pusťme se do toho.

ZÁKLADNÍ KROKY PŘI TVORBĚ ŠABLONY

Pokud pracujete s MERGADEM, víte, že jednou ze základních funkcí je vytváření produktových výběrů podle potřebných kritérií. Výběry zahrnují například novinky, zlevněné zboží, produkty skladem a podobně.

Ve Feed Image Editoru snadno upravíte fotky z vašich produktových výběrů. V aplikaci se zobrazují na jednom místě a můžete s nimi pracovat podle potřeby. V produktových obrázcích tak dokážete odkomunikovat vše, co potřebujete. Pomůžou vám k tomu šablony, které jsou rozděleny podle 3 základních úprav:

  • Odstranit pozadí
  • Vylepšit rozlišení
  • Přidat grafické prvky

TIP

Produktové výběry vytvoříte nejen v MERGADU, ale také ve Feed Image Editoru. Výběr specifikujete na základě parametrů obrázků. Například podle barvy pozadí, jejich orientace na výšku nebo šířku, nebo na základě nízké kvality a rozlišení.

JAK PRACOVAT SE ŠABLONAMI

Po vytvoření produktového výběru v MERGADU se pusťte do editace obrázků pomocí šablon. Držte se následujícího postupu.

  1. Zvolte si typ šablony

V aplikaci Feed Image Editor máte na výběr z více druhů šablon.

  1. Vyberte výstupní formát

Formát vyberte podle reklamního systému, kam vaše inzerce směřuje. Potřebujete jinou velikost šablony? Využijte k tomu nastavení vlastního formátu.

Různé formáty v aplikaci Feed Image Editor.

👉 Podívejte se na dostupné formáty.

  1. Naplánujte, kdy má být šablona aktivní

Jak dlouho plánujete produktové obrázky inzerovat? Označte si v kalendáři potřebné dny a vytvořte krátkodobou kampaň. Při tomto způsobu už nemusíte na zapnutí a vypnutí více myslet.

Plánování kampaní ve Feed Image Editoru.

Při dlouhodobé inzerci nechte šablonu aktivní. Vypněte ji, kdykoliv uznáte za vhodné.

  1. Pojmenujte ji a uložte

V posledním kroku pojmenujte šablonu a uložte. Pod tímto názvem ji naleznete v náhledech šablon s informacemi, které vysvětlují, co jste v šabloně nastavili.

Uložená šablona, ​​která odstraňuje pozadí produktových obrázků a je načasována jako krátkodobá kampaň.

Velkou výhodou je, že šablony si dovedete připravit předem. Dejte si ale pozor na jejich hierarchii. Tomuto optimálnímu nastavení se věnujeme v dalším článku.

Vytvořte svou první šablonu již nyní a vyzkoušejte, jak vám Feed Image Editor usnadní spoustu ruční práce při obrázkové inzerci. Pokud aplikaci zatím nepoužíváte, využijte možnost vyzkoušet její výhody na 30 dní zdarma.

 

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží k testování, zda jste či nejste lidským návštěvníkem, a k zabránění automatickému odesílání spamu.