Jak na přepisování CZK na Kč ve Feed Image Editoru

Dynamické prvky už nejsou ve Feed Image Editoru novinkou. Díky jejich používání jsou vaše reklamy neustále aktuální, i když často feed upravujete. Pokud chcete zákazníkům zobrazovat cenu vašich produktů, je dobré upravit její formát z CZK na Kč. Podívejte se na návod, jak na to. 

Vaše reklama by měla být pro zákazníka co nejvíce srozumitelná. Právě z tohoto důvodu je dobré nastavit jednoduché pravidlo v Mergadu, které mezinárodní CZK přepíše na českou zkratku Kč.

Jak na změnu ceny v reklamě

Ve Feed Image Editoru máte možnost k obrázkům vkládat dynamické prvky (cenu produktu, dopravy, dostupnost a mnoho dalších). 
Přidáte je v kartě Vrstvy, výběrem možnosti Feed Element a z nabízených možností vyberete tu, kterou chcete zobrazit. 
V příkladu pracujeme s elementem G:PRICE.

Ukázka neupravené podoby elementu G:PRICE

Nastavení přepisovacího pravidla v Mergadu

Abyste mohli zobrazení měny v elementu upravit, je třeba v Mergadu nastavit pravidlo Najít a nahradit

 • V Mergadu jděte na podstránku Pravidla.
 • V pravém horním rohu zvolte možnost Vytvořit pravidlo
  • Zadejte název: Přepis CZK na Kč
  • Typ pravidla: Najít a nahradit
  • Výběry: zvolte, jestli chcete přepis aplikovat na všechny produkty nebo jen určité výběry.
  • Element: G:PRICE
  • Najít: CZK
  • Nahradit: Kč
 • Pravidlo uložte.

Nastavení pravidla Najít a nahradit v Mergadu

Zobrazení s upraveným elementem

Díky této úpravě bude vaše reklama pro zákazníky srozumitelnější a přívětivější. Podívejte se na další návody jak pracovat s aplikací. Naučí vás, jak pracovat s pozadím u produktových fotografií, jak vytvořit výběr a šablonu pro nové produkty a mnoho dalších.

Další články

Mít přehled o všech produktech ve vašem e-shopu není jednoduché a u každého se občas vyskytnou nějaké chyby. Jednou z těch závažnějších je, když vám u produktů chybí obrázky – může to výrazně odradit vaše zákazníky. Nevěšte ale hlavu a podívejte se s námi, jak tuto situaci s pomocí Feed Image Editoru hravě zvládnete.
I když máte element IMGURL při všech produktech vyplněný, neznamená to, že se budou produktové obrázky zobrazovat. Mohou se u vás vyskytnout chyby: stránka nebyla nalezena, na stránku nemáte přístup anebo je s ní jiný neznámý problém. Podívejme se spolu na to, co se za těmito chybami skrývá a jak je napravit.