Jak pracovat s vlastním pozadím ve Feed Image Editoru

Ve Feed Image Editoru je jednou z možností úprav vašich produktových fotografií přidání barvy pozadí. Některé reklamní systémy vyžadují, aby byly obrázky na bílém podkladu, jiné další barvy podporují. Díky jednoduché úpravě v aplikaci vytvoříte jedinečnou reklamu. Přečtěte si návod, jak na to.

Pro reklamu na Heurece, Zboží.cz a Google nákupy je třeba mít u fotografií bílé pozadí. Pro reklamu na Facebooku a Instagramu můžete využít i fotky s barevným a odlišit se tak od konkurence.

Jak přidat barevné pozadí

Ve Feed Image Editoru v kartě Formát zvolte možnost Barva pozadí. Vyberte si z přednastavených barev, nebo zadejte kód své vlastní (šestnáctkový RGB zápis bez znaku #, nebo RGBA).

Výběr barvy pozadí.

Zadání konkrétní barvy.

Vložení vlastní barvy pozadí.

V ukázce je vidět, že produktová fotografie nemá průhledný podklad. Pokud zvolíte správnou kombinaci barev a grafiky, bude vaše reklama i po vizuální stránce zajímavá pro zákazníka.

Jak přidat vlastní pozadí k produktovým fotografiím

Jako pozadí můžete použít i svůj vlastní obrázek.
Na kartě Vrstvy vyberte možnost Obrázek a vložte .png ve velikosti výsledné reklamy (nebo takové jakou potřebujete).
 

Vlastní pozadí u produktové fotografie

Pozadí vašich fotografií můžete měnit, i když používáte fotky, které nemají průhledný podklad. Nad úpravami je třeba se více zamyslet a kontrolovat je, aby nedocházelo k překrývání barev. Než reklamu spustíte, vždy se podívejte na náhled šablony, kterou jste vytvořili. 

Zkoušeli jste takové úpravy ve vaší reklamě? Podívejte se i na to, jak vytvořit šablonu pro produkty, které máte skladem nebo jak pracovat s přesahem ve Feed Image Editoru.
 

Další články

Pamatujete na loňské Vánoce? O kolik se zvedly vaše tržby? Podle statistik byly v loni v prosinci o 500 % vyšší. A to už je číslo, pro které se vyplatí uvažovat o vylepšeních inzerce tak, abyste si z...
Období před Vánocemi bývá na prodej tak náročné, že e-shopy mezi svátky zboží vůbec neodesílají a mají “zavřeno”. Zájem zákazníků ale neopadá. V roce 2017 proběhlo mezi svátky na Zboží.cz 86 % konverzí prvního prosincového týdne. Využijte poptávku a nabídněte to nejlepší.
Plánujete spuštění nové kampaně? Připravte si vše předem. Nemusíte pak držet v hlavě informaci, že připravovanou kampaň ještě musíte spustit. S novou funkcí Feed Image Editoru si nastavíte aktivaci a deaktivaci šablon plně automaticky na den přesně a ušetřený čas dokážete využít na další aktivity. Ukažme si, jak na to.
Lámete si hlavu nad tím, jestli můžete v reklamě používat slovní spojení nejlevnější na trhu? Když budete využívat aplikaci Bidding Fox Elements, tak můžete být bez starostí. Vytvořte si výběr nejlevnějších produktů a vytvořte k němu ve Feed Image Editoru šablonu. Jak na to? Podívejte se na návod.