Co mohou obsahovat produktové obrázky na BIANO

Srovnávače a inzertní kanály mají špecifické požiadavky na produktové obrázky. Máte přehled o tom, co všechno musí splňovat, abyste mohli inzerovat na BIANU? Do přehledného seznamu jsme pro vás sepsali aktuální pravidla.

BIANO je inzertní portál specializující se na nábytek, bytové doplňky a dekorace. Svoje produkty zde inzerují stovky designerů a na vizuál se klade velký důraz. I proto byste se měli snažit o to, aby produktové obrázky byly v co největší kvalitě a splňovaly všechny parametry.

Požadavky BIANO na produktové obrázky

    • Pro správné načítání obrázku je nutné uvádět element IMGURL.
    • URL adresa by neměla obsahovat mezery ani diakritiku.
    • Pro různé velikostní varianty produktů se může opakovat stejná URL adresa. To však neplatí u barevných variant a v podobných postřehnutelných rozdílech. Ty musí mít unikátní URL adresu pro každý z obrázků.
    • URL adresa se vždy stahuje pouze jednou. Pokud chcete změnit obrázek u produktu, musíte změnit i URL adresu.
    • Doporučený formát je .jpeg.
    • Minimální rozměry jsou 400 x 400px, doporučuje se však rozměr 1500px a větší.
    • Maximální rozměr a také jejich datová velikost je bez omezení. BIANO podporuje klienty v tom, aby zasílali co nejkvalitnější obrázky a fotografie. Čím kvalitnější fotky poskytnete, tím efektivněji BIANO zařadí produkt do filtrů a přiřadí mu vlastnosti nad rámec textové informace (designový styl, barva, vybrané vlastnosti v rámci kategorie atd.).
    • Vodoznaky, loga a grafické prvky inzerující slevu nejsou povolené. Produkty s těmito obrázky nebudete moct inzerovat.
    • Pro hlavní obrázek použijte bílé, světlé nebo jednobarevné pozadí.
    • Pro doplňující obrázky je možné využít element IMGURL_ALTERNATIVE. Na těchto obrázcích BIANO doporučuje zobrazit produkty v kontextu prostředí (v konkrétním pokoji, zahradě, atd.), detail produktu, případně jeho rozměry.

Pokud si tyto požadavky pohlídáte, inzerování na BIANU pro vás bude hračka.

Využijte také nedávno spuštěnou funkci BIANO pixel, která umožňuje přizpůsobení zobrazování produktů podle preferencí. Zvýšíte tím šanci na oslovení cílového zákazníka i pravděpodobnost uskutečnění nákupu. Petra z Mergada o tom napsala pěkný článek.

Nezapomeňte, že i ostatní inzertní kanály a srovnávače mají požadavky na obrázky. Na konci této stránky najdete odkazy na články, které se tomuto tématu věnují.

Pokud se vám zdá některé z pravidel nejasné, nebo potřebujete poradit, neváhejte nám napsat.

Další články

Kvalitní produktové obrázky zlepšují představu o produktu a vyvolávají dojem profesionálního přístupu. Jednoduše řečeno, přitáhnou pozornost zákazníků. Dnes si ukážeme, jak se vypořádat s obrázky, které nejsou dostatečně ostré, obsahují glitch nebo jsou rozmazané jiným způsobem. Je to jeden z posledních kroků k tomu, aby váš image feed byl v krásném novém kabátu.
V předcházejících článcích jsme si ukázali, jak vyřešit několik problémů, které mohou postihnout vaše produktové obrázky. Pomalu se blížíme do finále. Dnes se zaměříme na to, jak zlepšit vaše produktové obrázky po obsahové stránce.
Vodoznaky v produktových obrázcích mají často úlohu ochranných prvků. Pokud chcete inzerovat na reklamních systémech a zbožových srovnávačích, musíte počítat s tím, že obrázky s vodoznaky budou zamítnuté. S Feed Image Editorem hravě odhalíte, na kterých obrázcích se ve vašem feedu nachází.
Jedním z mnoha parametrů produktových obrázků, na který byste si měli dát při inzerci pozor, je barva pozadí. Velká část srovnávačů jako standard požaduje bílé pozadí bez dalších rušivých elementů. V dnešním blogu si ukážeme, jak u obrázků s průhledným pozadím jednoduše doplníte bílé pozadí, abyste je mohli úspěšně inzerovat.